Blog kosmetyczny


W jaki sposób malować paznokcie lakierem by nie zalać skórek?

Manicure lakierami klasycznymi może wyglądać jak hybrydowy, oczywiście jeśli w odpowiedni sposób pomalujesz paznokcie. Najważniejsze to nakładać cienkie warstwy a także stosować bazę i top coat. Dowiedz się jak malować paznokcie by nie zalewać skórek i by paznokcie wyglądały jak pokryte hybrydą.

1. Technika aplikacji lakieru

Nakładaj lakier trzema ruchami, w ten sposób równomiernie rozprowadzi się na paznokciu. Będzie Ci łatwiej nie zalać skórek. Matuj w pewnej odległości od nich a potem pędzelkiem delikatnie przesuń lakier w ich kierunki. Jeśli zalejesz przez przypadek skórki przemyj to miejsce

2. Pamiętaj o bazie i top coacie

Kluczem do pięknie wyglądających paznokci jest używanie bazy i topu. Baza wyrównuje powierzchnię paznokcia i znacznie zwiększa trwałość lakierów na paznokciach. Top z kolei wyrówna nierówności na lakierze do paznokci, nabłyszczy jego powierzchnię a także znacznie przedłuży trwałość manicure.

3. Nakładaj cienkie warstwy

Lakier aplikuj cienkimi warstwami, nigdy grubymi! Grube warstwy mogą schnąć w nieskończoność, kleić się i odpadać. Po nałożeniu jednej warstwy lakieru czekaj z nałożeniem kolejnej aż poprzednia dokładnie wyschnie.

Copyright © 2019 Paznokcie żelowe