NORDIC WALKING

Gdzie się uczyłem? Wrocław. Kurs prowadził i koordynował Aleksander Wilanowski jeden z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce, założyciel najdłużej działającej szkoły instruktorów Nord Walk, autor książki i filmu „Nordic walking dla każdego”, koordynator Międzynarodowej Szkoły Instruktorów LEKI. Autor pierwszej w Polsce pracy magisterskiej o tematyce nor. Wymagający, dbający o szczegóły – od rozgrzewki poprzez trening aż po ćwiczenia rozciągające. Podczas szkolenia/ćwiczeń uczestnik był nagrywany. W sali nagranie odtwarzano i omawiano błędy. Po konsultacjach szliśmy w teren i szlifowali technikę. Dobry sprzęt, wiedza jak go użyć tworzy bardzo dobrą alternatywę dla sportów uprawianych na wolnym powietrzu. Wszystkich chętnych zapraszam -ruszaj ze mną !

Czego się nauczyłem :

Wszystkim chętnym polecam i zapraszam na zajęcia.  Szczegóły w filmie i na stronie  🙂

Po dobrym opanowaniu techniki – uaktywnia 90% mięśni całego ciała. Dla porównania: pływanie – 65%, jogging – 60%. Organizujemy indywidualne (nieduża grupa) umiarkowane marsze pod okiem instruktora w naszej miejscowości. Teren zaproponowany przez nas lub uczestnika/ków.

Pamiętaj o odpowiednim ubiorze : buty, wygodne spodnie – dres, (początkujący jeśli nie mają kijków mogą marsz odbyć bez – i przede wszystkim odblaskowe elementy, które mają zasadniczy wpływ na nasze bezpieczeństwo.


Napisz do autora : telpol@onet.pl / Kuba